Decentrální periferie

SIMATIC ET 200 - kompletní řešení pro širokou škálu aplikací

Struktura distribuovaných automatizačních systémů se prosadila ve všech oblastech průmyslu. Významnou předností distribuovaných periferních jednotek je především flexibilní a prostorově úsporná instalace v těsné blízkosti připojených senzorů a akčních prvků. Konstrukce technologických zařízení se tím stává přehlednější, prostorově úspornější, rychleji lze identifikovat nejrůznější závady, kabeláž se zjednodušuje. Periferní jednotky řídicích systémů SIMATIC nesou produktové označení ET 200. Vycházejí z koncepce distribuce řízení na bázi osvědčené průmyslové sběrnice PROFIBUS a Průmyslový Ethernet s protokoly PROFINET.

Uživatel má k dispozici kompletní spektrum modulů ET 200 od jednoduchých bloků až po plně modulární a multifunkční systémy integrující v sobě nejrůznější technologické funkce, motorové spouštěče či frekvenční měniče. Lze využít i cenově výhodné distribuované systémy s vlastním CPU (mini PLC) nebo ostatních komponent pro detailní diagnostiku, rychlé a bezproblémové oživení průmyslové sítě.

ET 200 pro instalaci do rozvaděče
ET 200 pro instalaci bez rozvaděče

Výhody stanic ET 200

Široká nabídka modulů

Projektování, instalace, inženýrink

Snadná montáž stanic ET 200
  • Snadná montáž – rychlé sestavení stanic bez potřeby speciálního vybavení
  • Permanentní připojení kabelů – oddělené moduly svorek a elektronické moduly, prodrátování a jeho kontrola možné před osazením elektronických modulů, rychlá výměna IO karet bez potřeby odpojování kabelů od svorek
 

Snadná údržba, spolehlivost

ET 200 - výměna poškozeného IO modulu za chodu
  • Hot swapping – výměna poškozeného IO modulu za chodu, zbytek stanice po dobu výměny plně funkční, mechanické kódování modulů brání záměně, rychlá výměna modulu bez potřeby odpojit kabely od svorek
 
  • Redundance – vybrané typy stanic ET 200 je možné připojit na dva nezávislé segmenty sítě Profibus, v případě poruchy jednoho segmentu komunikace běží přes druhý, senzory/aktory možno redundantně připojit na dva kanály
  • Configuration-in-run – vybrané typy stanic ET 200 lze přidat do konfigurace či rozšířit o další moduly za chodu řídicího systému S7-400 (CPU v režimu RUN po celou dobu průběhu rozšiřování)

Integrovaná bezpečnost (Safety Integrated)

Bezpečnostní IO moduly (až SIL3, Category 4) možno integrovat do stanic ET 200 vedle standardních IO modulů. Přenos bezpečnostních dat po sběrnici Profibus nebo Profinet vedle standardních procesních dat. Jednodušší a flexibilnější řešení bezpečnosti strojů a provozů.

Použití v prostředí s nebezpečím výbuchu

Vetšina stanic ET 200 certifikována pro nasazení v prostředí s nebezpečím výbuchu. Použití v zónách 2, 1, 22, 21. Připojované senzory/aktory mohou být až v zóně 0. Podstatné úspory a zjednodušení oproti konvenčnímu řešení připojení signálů v prostředí s nebezpečím výbuchu.